• Přidat Druhá Tráva k odblíbeným
  • Úvodní strana
  • Napište nám
  • Agentura
Druhá Tráva - Official website

Vzkazy

RE: Give Mother My Crown

může být takto?

Udřená žena, co mohla jen snít, jak skromně by chtěla si vybavit byt, právala cizím, abych nemíval hlad. Ani já ani brácha. Když táta před lety pad´. To strádání stačí, chci na věčnosti, s pánem Ježíšem sledovat lidský maličkosti. A má-li být koruna na hlavě mý, Ježíši, dej jí mámě ztrápený. Když děcka jsou malý, sotva porozumí, co všechno sama máma zvládnout umí, I pěstouni přišli, u mámy nepochodí, Na správnou cestu nás doprovodí.

25/08/2016 - 12:11:30

Jméno: Míra

reagovat přidat nový

Give Mother My Crown

Dobrý den, nevíte prosím, zda najdu někde Give Mother My Crown v českém provedení? Píseň je úžasná, chci si ji zahrát, ale ne v angličtině...Moc díky za radu, Gábina

21/08/2016 - 17:15:36

Jméno: Gábina

reagovat přidat nový

RE: Dylanovka česky?

eh...

...se mi to nějak slilo do jedné louže... :-/

17/08/2016 - 15:47:24

Jméno: Míra

reagovat přidat nový

Dylanovka česky?

dobrý den, zkoušel jsem si vyrobit český text ke krásné Workingman´s Blues #2 od Boba Dylana. Vím,že k někomu, kdo překládá, je to troufalost, ale přesto ji volně nabízím k použití ,-). mějte se krásně! m. Workingman's Blues #2 - text Večerní opar město zakrývá A potok je plný hvězd Peníze jsou jenom zátky od piva, Co máš jich plnou pěst. Nejlíp se mi vzpomíná na časy minulý, Kdo prošel ten novej směr? Na hladovou výplatu prej si zvyknuli, Abychom vyvezli na Sever. Mý zlý pistole na polici pod rezem, Posaď se hned vedle mě Jsi mi milejší, než sám sobě jsem, Naprosto upřímně. Kolejnice hučí nocí, poslouchám Oči pevně zavřený Hlad mučí mě, to nevnímám, Svírá útroby mý zničený. R: Na dno patřím, já to vím, tak pojď se mnou, Tvý lakovky k mým kanadám, Nůž zahoď pryč a nebo radši bij se tmou, Tuhle píseň já ti k tomu moc rád dám Na vodě se pohupuju, tělo křehkej prám, Vlny žene vichr zlej Všechny ke zdi dát, stáhnout do pekla k nám, Jejich nepřátelům na prodej. Strádající duši krmím myšlenkou, Prospat celý zbytek dne, Občas vytáhneš si kartu sakra zlou Co z balíčku se nabídne. kolem stahuje se smyčka z jejich vojáků, oni neslyší a neodpoví Smutná hodina tiká maršem cizáků A žádný z nás to nevysloví Zvenku doléhá křik nočních ptáků v povětří, Slyším milenecký dech Spím na židli, nikdy jsem tělo nešetřil, Smrtka stoupá po schodech. Stodolu mi zapálili, koně jsou pryč, Jsem plonk, už nemám nic Moc dobře cítím nad sebou bič, Skončit v bahně strkanic. Moje Slunce níž a níž se k zemi kloní Doufám, že dohlídneš sem. Dávno nevěřím, že bys pamatoval, Mý jméno, kdo já jsem. Lidi ve městě jsou strachem šílení, Panika je nový řád Pro moji paměť brzy budou bezcenní, Ale ty tam budeš napořád. Kdysi stál jsi při mně a se mnou hrál Teď chci tě slovem tnout Mluvím rovně tak, jak by mluvil král Nezkoušej pravdou hnout. V tobě příteli vinu nehledám To v očích napsaný mám, Já jsem nevelel útok armádám, Proti mírovým planinám. Oni tě porazí na prašnou zem Tvý rohy rozdrtí Bičem z oceli v krvi kaleném, Tak zní tvý prokletí. Štěstí odtáhlo, osud zle mě zbil, Ty jsi šance poslední Na lepší naději, už nemám sil, Veď mě do veselých dní. Dáš mi jíst a krásnou ženu, Taky oblek vyšších tříd, Nikdy nepůjdu na noční směnu, Na život muset dřít. .

17/08/2016 - 15:42:36

Jméno: Míra

reagovat přidat nový

RE: Friends fest?!?

Americká politická demagogie

Nevím jestli má smysl na takovou blbost reagovat... Vystoupení Roberta je vždy o kvalitní hudbě!A i kdyby byla americká demagogie,tak je furt lepší než ruská agrese. V sobotu jedem do Pardubic a moc a moc se těšíme!

11/08/2016 - 20:20:50

Jméno: Marian Moržol

reagovat přidat nový

Friends fest?!?

Že se nestydíte milý pane,lézt do zadku a přispívat svou osobou na koncertě jež má v očích veřejnosti aspon trošku zmírnit dopad americké politické demagogie na naši zemi,hamba vám!!!!

9/08/2016 - 19:12:40

Jméno: Robert Pajer

reagovat přidat nový

Zákupy

Děkuji za krásný koncert na ranči a po dohodě s panem Němečkem opakuji prosbu o CD 1775 básní Emily Dickinsonové. Doufám, že mě nenecháte dlouho žít v hříchu, protože jsem se z frustrace dopustila nepěkného činu. Ať Vám to brnká.

31/07/2016 - 21:48:35

Jméno: Jana Moravcová

reagovat přidat nový

S Trischkou a Garcíou v Plzni

Ahoj, budu se opakovat, koncert na zahradě Měšťanské besedy byl parádní. Skvěle vystavěný, pokud jde o zakomponování hostů. Naštěstí bez přestávky, takže se neztratila dynamika a vše se krásně vrstvilo na sebe. Bylo pěkné vidět, jak se při bluegrassových skladbách bavili jazzoví hráči tvrdící muziku. Tomáš Hobzek byl u bubnů velmi milým překvapením. Celkově si všechno tak nějak krásně sedlo, že některé písně vyzněly, jak jsem je už dlouho neslyšel. Je neuvěřitelné si uvědomit, že něco, co je obvykle výborné, lze povýšit ještě někam, kde už superlativy dochází. Díky moc, Zbyněk

23/07/2016 - 06:31:47

Jméno: zkf

reagovat přidat nový

Porta v Řevnicích

Ahoj, zopakuji, co jsem říkal na místě v krásném lesním divadle a přidám něco navíc, na co nezbyl čas. Celé vystoupení bylo skvělé. Maskovat začátek koncertu zkouškou bylo velmi povedené. Senzací pro mne bylo zařazení Noci do tak krátkého programu. Mrzela mne ovšem přetrvávající absence většího počtu čistě autorských písní. Zbyněk

26/06/2016 - 19:13:39

Jméno: zkf

reagovat přidat nový

Druhá tráva v Lukách nad Jihlavou

Pánové, byli jsme na Vás dnes na festivalu White Storm v Lukách. Byli jste úžasní, moc jsme si Vaše vystoupení užili. Nadchli jste i našeho devítiletého houslistu, a to je co říct.

25/06/2016 - 23:59:12

Jméno: Pavel Vodrážka

reagovat přidat nový
Příspěvky 1 - 10 z celkového počtu 660 Další strana Předchozí strana
zpět
Novinky
Charlie McCoy s DT 4.8. v Telči!

Legenda foukací harmoniky Charlie McCoy (USA) se po roce vrací do ČR, aby Druhé trávě také poblahopřál ke čtvrtstoletí působení na pódiích....

více podrobností
Aktuální koncerty
26/08/2016 Benešov nad Černou
27/08/2016 Bučovice
28/08/2016 Děhylov
další koncerty
DT na Facebook

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků.

Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Booking: Agentura ADN David Němeček - agentura@druhatrava.cz - (+420) 602 741 882
© DRUHÁ TRÁVA 2007 - 2011

Created by GrafikArt