• Přidat Druhá Tráva k odblíbeným
  • Úvodní strana
  • Napište nám
  • Agentura
Druhá Tráva - Official website

Vzkazy

RE: o ilustracích pro j.m.

Ivaně

Dobrý den! Velice mě těší zájem z Brna. Se zveřejněním našich prací na stránkách školy musíme být opatrní. Až zavřeme projekt, budeme nejprve jednat s Osou, která si práce svých chráněnců žárlivě střeží. Už svévolné zveřejnění části textu by nám mohlo přijít draho. Zatím mohu slíbit, že dám vědět, bude-li cokoli zveřejněno. Přijeďte. Vánoční Praha je skoro stejně krásná jako Brno :)

3/12/2016 - 11:55:22

Jméno: J.M.

reagovat přidat nový

pro Luboše M.

Když jsme u těch ilustrací, napadá mě: kdy budeme mít možnost vidět výtvarné dílo renesančního Luboše Maliny v Praze? Možná bych mohla zprostředkovat malý, netradiční prostor gratis ;-)

3/12/2016 - 10:12:22

Jméno: jana

reagovat přidat nový

o ilustracích pro j.m.

dobry den, muzete prosim prace vasich studentu uvest na strankach vasi skoly? pro nas, co jsme z brna a odjinud. a uvest tady potom odkaz. jestli ano, dekuji. ivana

2/12/2016 - 19:38:58

Jméno: ivana

reagovat přidat nový

RE: Janě o ilustracích

Děkuji za odpověď, ráda a se zvědavostí se zajdu podívat. Je to radost, když tady jednou čtu, že kdosi napsal bakalářskou práci o Robertových překladech Dylanových písní, podruhé zas jeho texty inspirují mladé lidi k ilustracím....Ať se dále daří, s pozdravem Jana

1/12/2016 - 11:25:11

Jméno: jana

reagovat přidat nový

RE: Gong a dotaz

Janě o ilustracích

Milá Jano! Těší mě, že máte zájem o naše ilustrace. Výstava ale neprobíhá, to jste špatně pochopila. Nicméně na všech dnech otevřených dveří na naší škole, kterých se účastním (a účastním se téměř všech), jsou v učebně 113 rozloženy všechny doposud vytvořené a schválené ilustrace. Moc mě těší, že teenageři, které vídáme jen zírat do mobilů a kteří vypadají z dálky tak beznadějně, otevřeli srdce a byli díky panu Křesťanovi ochotni věnovat čas poezii. To, co uvidíte, nejsou díla vytvořená za pět minut, ale jsou to práce, u kterých museli studenti přečíst mnoho textů, vybrat si, co je osloví, a pak přemýšlet, jak to zpracovat. Někteří z nich zapojili do diskuse celou rodinu. Ke svým ilustracím mají často i celé legendy a já jen žasnu, jak krásně vnímají i všechny ty alegorie, které nám pan Křesťan nenápadně servíruje. Původně šlo pouze o výběrové řízení pro zájezd, ale studenti čtou dál a my plánujeme i vytvoření školního booku. Uzávěrka bude kolem Vánoc a po jednání s Osou a se svolením pana Křesťana by na jaře mohlo být hotovo. Máte-li tedy chuť, přijďte se podívat. Nejbližší DOD je dnes a nebo 3/12. Zváni jsou samozřejmě všichni ostatní, jimž se chce vážit cestu do naší školy. Máme zde spoustu dalších zajímavých věcí. Více na http://sssep9.cz/ssse/dny-otevrenych-dveri-a-projektove-dny/

30/11/2016 - 11:40:38

Jméno: J.M.

reagovat přidat nový

Gong a dotaz

Jsem vděčná, že si v Praze můžeme dopřát pravidelnou nabíjející dávku Trávy; dnešní koncert byl myslím velmi vydařený, atmosférou, formou i obměněným playlistem, a i bez bubeníka si poradíte, Tomáš krásně bubnoval na basu, to bylo půvabné. Já jsem obzvlášť ráda slyšela po dlouhé době Peace in the Valley, která se velmi povedla(stýská se mi po Zas padne noc, ale mé přání bylo splněno už dvojnásobně a jsem fakt hrdopyšná, že mi Tráva tak trochu zahrála na přání. K té Ukolébavce, já samozřejmě nějakým aranžím vůbec nerozumím, ale jsem konzervativní a mám ji naposlouchanou s klavírem, dokonce i ten klavírní "ocásek" mi posledně chyběl, ale to už bych byla fakt hnidopich. Mimochodem, objevila jsem na youtube i její hospodskou verzi - to už je samozřejmě o něčem jiném, ale je dojemné, že písnička si takhle po letech žije svým životem.) A avízovaný dotaz: Může zde někdo, třeba paní J.M. prozradit, kde probíhá ona výstava, na kterou jsme byli navnaděni? Děkuji.

29/11/2016 - 22:10:46

Jméno: jana

reagovat přidat nový

Švandovo divadlo

Ohlasy z Brna nepřeháněly, i v Praze jsme včera měli možnost zažít výjimečný koncert se zajímavými hosty. Ukázka z Fragile Bliss byla excelentní, Dusilenka uhrančivá (jen si teď nejsem jistá - kdo tedy je podle Roberta nejlepší zpěvačka, Lenka Dusilová nebo Katka Garcia? :-)) a skladba Steve Walshe jako by člověka také až hypnoticky unášela do jiných dimenzí... a to vše k obvyklé porci druhotrávní dokonalosti. No, a já jsem se dočkala Ukolébavky - po pravdě, nepředpokládala jsem, že se mi podaří si ji vyloudit, a kdybych nebyla liduplachá, byla bych za ni poděkovala už včera na místě, činím tak tedy dodatečně takto, a protože pro mě byl včerejšek velmi smutný den, potěšila dvojnásob. Děkuje a zdraví fanynka = posluchačka Jana.

12/11/2016 - 12:53:36

Jméno: jana

reagovat přidat nový

Koncert v Sonu

Moc vám všem děkujeme za příznivé ohlasy na koncert v brněnském Sonu. My jsme si to nesmírně užili a máme radost, že vás potěšili i naši hosté. Byla to mimořádná sestava osobností a rádi si to s nimi zopakujeme tento pátek ve Švandově divadle v Praze. Tentokrát už i s Lenkou Dusilovou a navíc pianistou Michalem Nejtkem. K dotazu, co s námi v Sonu zpíval a hrál David Koller - Dívku ze severu, Ještě není tma a Ameriku (tu, tedy, my s ním). Koncert jsme nahrávali, nějaké krátké video brzy zveřejníme.

8/11/2016 - 13:47:43

Jméno: Druhá tráva

reagovat přidat nový

Koncert 4.11. v Adamově

Krásný předvánoční dárek od kamarádky, před nástupem do nemocnice. Díky. Zvláště za Prostři mi plátnem. Milujeme Vás. :-))

7/11/2016 - 07:29:28

Jméno: Hana a Markéta

reagovat přidat nový

DAVID KOLLER

Můžete Vy šťastnější, kteří jste se koncertu v Sonu zúčastnili, prozradit, v jaké písni (či písních) účinkoval nečekaný host David Koller? Předem velké díky.

6/11/2016 - 15:19:27

Jméno: Petr

reagovat přidat nový
Příspěvky 1 - 10 z celkového počtu 697 Další strana Předchozí strana
zpět
Novinky
Druhá tráva poprvé v Sono Centru

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 vás zveme na koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy. Formace se představí poprvé v moderním sále Sono Centrum...

více podrobností
Aktuální koncerty
9/12/2016 Jablonec nad Nisou
10/12/2016 Uherské Hradiště
11/12/2016 Břeclav
17/12/2016 Český Krumlov
18/12/2016 Zlín
další koncerty
DT na Facebook

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků.

Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Zahraniční zkušenosti a spolupráce Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Booking: Agentura ADN David Němeček - agentura@druhatrava.cz - (+420) 602 741 882
© DRUHÁ TRÁVA 2007 - 2011

Created by GrafikArt