Robert Křesťan & Druhá tráva - Marcipán z Toleda
Universal Music / 2011
  1. Řada snů (Series of Dreams)
  2. Zas padne noc
  3. Mississippi
  4. Sto druhů šedé
  5. Ráno
  6. Blázni a toulaví psi
  7. Kouzelnice
  8. Mojo
  9. Každé zrnko písku (Every Grain of Sand)
  10. Marcipán z Toleda

„Nová nahrávka dostala název Marcipán z Toleda podle jedné z písní. Robert Křesťan se tentokrát v textech vypořádává s tématem života a smrti, kterou v poslední době několikrát zažil ve svém okolí, ale celá deska končí nadějí“ popisuje kapelník Druhé trávy Luboš Malina.

Nové album podle něj zní odlišně, než dosavadní nahrávky skupiny. Jednak za to může atmosféra amerického Nashvillu, kde nahrávka vznikala a hlavně angažování zdejšího producenta Steva Walshe, který dohlížel na aranžmá a samotné natáčení. Bylo vůbec poprvé v historii Druhé trávy, kdy měl práce ve studiu pod dohledem muzikant, který v kapele nepůsobí. „Steve byl s námi od začátku, když jsme začali nové písničky zkoušet. Spolupráce s ním předčila naše očekávání. Podařilo se mu vytáhnout to nejlepší, co v nás je,“ míní Malina.

Na nové nahrávce Druhé trávy posluchači najdou devět zpívaných písní a jednu instrumentálku. Osm autorských skladeb doplnili další dvě coververze písní Boba Dylana. Těm už kapela v roce 2007 věnovala monotematické album Dylanovky. Zatím poslední autorskou deskou Roberta Křesťana je tak deset let stará deska 1775 básní Emily Dickinsonové.

Natočeno ve studiu Quad, Nashville, TN, 4., 5. a 8. dubna 2011
a ve studiu Good Day Records, Modletice, 19., 21. a 26. dubna 2011
Zvuk: Casey Wood, Alex Dolphin, Jiří Mašek
Mix: Steve Walsh
Mastering: Richard Dodd, Nashville, TN
A&R: Marcel Vyšín
Obal © Martin Dušek, 2011
Foto © Jiří Turek, 2011