Nový videoklip a Díl druhý na vinylu!

Druhá tráva natočila živý klip k oceněnému albu Díl druhý

Kapela Druhá tráva, která nedávno získala cenu Anděl za album Díl druhý, přichází s novým videoklipem ke skladbě Vlčí oči. Od běžných hudebních klipů se liší hudební složkou. Tu skupina nahrála znovu a živě během filmování. Režie se ujala Linda Arbanová. Nahrávka Díl druhý, která nedávno dosáhla na zlatou desku za prodej, se aktuálně dočkala i vinylové edice. Dvoualbová verze obsahuje bonusové skladby, jež se nevešly na předchozí vinyl Díl první.

Robert Křesťan a Druhá tráva - Vlčí oči (oficiální videoklip): https://youtu.be/macRrVImfJA

„Nápad s natáčením písně naživo se nám líbil hlavně kvůli autentičnosti. Je pro nás přirozenější hrát na nástroje a zpívat. Jsme muzikanti, ne herci,“ popisuje bendžista Druhé trávy Luboš Malina. „Rádi bychom v něčem podobném pokračovali i v budoucnu,“ dodává. Videoklip Vlčí oči vznikal na chalupě zpěváka Roberta Křesťana na Vysočině. „Muzikanti v podstatě nahráli dvě verze skladby, ze kterých vybrali tu, která se jim líbila víc. Delší dobu než samotné natáčení zabral výběr, protože se obě verze moc povedly,“ dodává manažer kapely David Němeček.

Poslední dvě alba Druhé trávy, Díl první i Díl druhý, vznikala pod producentským dohledem Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami. Jeho experimentální přístup posunul svébytný akustický zvuk Druhé trávy do jiných kontextů. Obě nahrávky ocenila česká akademie populární hudby soškami Andělů.