TOMÁŠ LIŠKA

Tomáš Liška je basista a skladatel původem z Rakovníka. Jeho žánrový rozsah je široký. Od projektů kombinujících jazz a elektroniku, přes více než jedenáct let trvající spolupráci s Robertem Křesťanem a skupinou Druhá tráva, až po působení v kapelách Beaty Hlavenkové, Lenky Dusilové, Luboše Maliny, nebo Michala Nejtka. Jeho ryze autorská kapela Invisble World dostala před šesti lety finální podobu a obsazení. Tato formace sklízí poklony po celém světě. Krom virtuozních výkonů jednotlivých členů, je kapela ceněna pro svůj osobitý projev a citlivou fůzi autorské hudby, jazzu a world music.

Tomáš Liška studoval kontrabas na Konzervatoři a VOŠ J. Ježka v Praze. Následně pokračuje v magisterském studiu na prestižní berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin, pod vedením renomovaných hráčů a pedagogů Grega Cohena a Johna Hollenbecka. Je nositelem několika cen z významných jazzových festivalů a workshopů zejména v Polsku, Belgii a ve Španělsku.

Všech pět autorských alb získalo nominace na Ceny Anděl v kategorii Jazz. Album Hope z roku 2020 tuto cenu následně získalo. 

 

Linky: 

www.tomasliska.com

www.invisibleworldmusic.com

www.facebook.com/tomasliskamusic

www.instagram.com/tomasliskamusic